Masivní jídelní stůl Lawrence, 220cm

Akce
38 090 Kč –20 %
Masivní jídelní stůl Lawrence, 220cm 01
38 090 Kč –20 % 30 390 Kč 25 115,70 Kč bez DPH
Není skladem
Možnosti doručení

Masivní jídelní stůl Lawrence u nás pořídíte za velmi atraktivní ceny,  je vyroben z masivního akátového dřeva. To je u nás stále populárnější.

  • Jídelní stůl
  • Rozměry (DxVxŠ): 220 x 77 x 100cm
  • Tloušťka desky: 60mm
  • Barva: hnědá, černá
  • Materiál: akátkov

Jelikož se jedná o ručně vyráběný produkt z přírodních materiálu, mohou se vyskytovat určité "nedokonalosti", díky kterým se stává produkt originálním.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vlastnosti akáciového dřeva: Mezi různými druhy dřeva je akáciové dřevo tvrdé a odolné, silné a těžké. V přírodě má bledě červenou a růžově hnědou barvu, která má při kontaktu se vzduchem tendenci tmavnout. Jeho kompaktní a pravidelné zrno poskytuje vynikající výsledky leštění a zlepšuje tvary a odstíny žíly. Masivní jídelní stůl Lawrence má 60 mm silnou desku a měří 220 x 77 x 100cm.

Akacia je rostlina s bájnou historií. Jde o rostlinu, která je od starověku rozšířená v Africe a na Středním východě a obecněji v jižních a tropických oblastech. Samotná Austrálie se například může pochlubit téměř tisícem poddruhů akácie zaznamenaných na jejím území. Díky své přizpůsobivosti byl závod uveden bez problémů v Evropě a Americe: v Itálii je zvláště v Ligurii. Černé akátové dřevo má tmavě hnědou barvu s nápadnými zelenošedými žilkami. Tvrdý a pružný zároveň, má značnou úroveň pórovitosti, což zjevně znamená přítomnost vysoké úrovně vlhkosti.

Sušení nicméně nepředstavuje nepřekonatelné problémy díky značné flexibilitě vláken rostliny. Kromě toho má po vysušení pozoruhodnou odolnost proti vlhkosti a také z tohoto důvodu se ve starověku používal ke stavbě lodí. I s ohledem na houby a parazity je černé akátové dřevo obzvláště odolné. Tyto vlastnosti učinily z černé akácie ideální surovinu pro výrobu jemného nábytku jako je masivní jídelní stůl Lawrence. Není divu, že černé akátové dřevo je na trhu velmi drahé a řemesla s ním vyrobená jsou určena pro elitní trh: v mnoha zemích představuje vlastnictví nábytku vyrobeného z tohoto materiálu symbol luxusu a bohatství.

 Masivní jídelní stůl Lawrence, 220cm 04

Ať už vybíráte nový jídelní stůl do jídelny nebo hledáte konkrétní druh nábytku do bytu, určitě se podívejte na náš magazín o bydlení. Je plný inspirace i tipů, jak udržovat různé povrchy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jídelní stoly
Záruka: 2 roky
Typ: jídelní stůl
Rozměry (DxVxŠ): 220 x 77 x 100cm
Tloušťka desky: 60cm
Barva: hnědá, černá
Materiál: akát, kov

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: