Masivní jídelní stůl Laurence, 200cm

Akce
29 190 Kč –21 %
Masivní jídelní stůl Laurence, 200cm 01
29 190 Kč –21 % 22 990 Kč 19 000 Kč bez DPH
Není skladem
Možnosti doručení

Pod pojmem masivní dřevo rozumíme tu část dřeva získanou z kmene stromu, zejména z takzvaného jádrového dřeva, střední části kmene. Masivní dřevo je v průběhu let vysoce kvalitní a velmi odolný materiál, který se kromě toho, že je široce používán pro výrobu vysoce kvalitního nábytku. Masivní jídelní stůl Laurence je vyroben z dubového dřeva v kombinaci s kovovýma nohama.

  • Jídelní stůl
  • Rozměry (DxVxŠ): 200 x 75 x 100cm
  • Tloušťka desky: 40mm
  • Barva: přírodní, černá
  • Materiál: dubové dřevokov

Jelikož se jedná o ručně vyráběný produkt z přírodních materiálu, mohou se vyskytovat určité "nedokonalosti", díky kterým se stává produkt originálním.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na trhu existuje celá řada dubů, ze kterých se vyrábí nábytek. Červený dub se vyskytuje také ve východních Spojených státech, ale jeho dřevo je méně dobře strukturované, a proto méně cenné. Korkový dub nalezený ve Španělsku a Portugalsku se používá k výrobě uzávěrů lahví a k izolaci. Dřevařský průmysl upřednostňuje dřevo klasické dubové dřevo pro svou odolnost vůči atmosférickým vlivům a krásný vzhled.

Dubové dřevo má úzký, nažloutlý běl a světle hnědé až tmavě hnědé jádrové dřevo. Zrno má jednotnou strukturu, ve které jsou letokruhy jasně viditelné. Na rozdíl od jádra odolného proti povětrnostním podmínkám není bělové dřevo vhodné ke zpracování. Průměrná hrubá hustota je 0,65 g / cm³. Díky své tvrdosti a mimořádné odolnosti vůči vlivům prostředí je dubové dřevo velmi cenné. V zemi i pod vodou je dřevo extrémně odolné a téměř se nedeformuje. Nejlepším příkladem je nizozemské město Amsterdam, kde jak vlakové nádraží, tak všechny domy podél historických kanálů byly postaveny výhradně na dubových kůlech. Protože dubové dřevo obsahuje kyselinu tříslovou, začleňované kovy rychle oxidují. Šrouby a hřebíky rychleji reznou, což může vést k zabarvení dřeva. Masivní jídelní stůl Laurence o rozměrech 200 x 75 x 100cm vám vydrží skutečně mnoho let.

Dubové dřevo lze výborně opracovat a lze ho podle potřeby soustružit, frézovat, hoblovat, řezat nebo brousit. Napařené dubové dřevo se však jeví měkčí a proto je pružnější. Pro další zlepšení vizuálního vzhledu lze dřevo bez problémů barvit, lakovat nebo malovat. Z důvodu odolnosti dubového dřeva proti povětrnostním vlivům není nutné venkovní ošetření.

Masivní jídelní stůl Laurence, 200cm 05 

Přemýšlíte nad tím, jaký si vybrat nábytek do nového bytu? Není jednoduché si vybrat z nepřeberného množství možností, které nabízejí různé materiály a designy. Náš magazín o bydlení je tady proto, aby vám tento výběr co nejvíce usnadnil.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jídelní stoly
Záruka: 2 roky
Typ: jídelní stůl
Rozměry (DxVxŠ): 200 x 75 x 100cm
Tloušťka desky: 40mm
Barva: přírodní, černá
Materiál: dub, kov

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: